Nejbohatší etnická mozaika Indie

vyšel článek v Travelfocusu 11-12/2015

reportáž z návštěvy států Assam, Megalaya, Arunachal Pradesh

1215_indie MP-page-001

1215_indie MP-page-002

 

Praktické informace pro návštěvu 7 sester z roku 2013:

Ve státech Megalaya a Assam lze cestovat zcela individuálně a poměrně levně místní dopravou a spát v turistisckých ubytovnách, často provozovaných státem. Vynechat byste určitě neměli:

Assam: NP Kaziranga, raní safari na slonech; ostrov Majuli a višnuistické satry, návštěvu čajových plantáží, pokud nepřijedete jako my mimo sezonu (v lednu)

Megalaya: Cherapunjee, vodopády a trek k živoucím mostům. Běžně se dělá jednodenní, ale když si s sebou vezmete věci na noc, tak určitě u někoho místního domluvíte nocleh. Příroda kolem je překrásná!

Pro Arunachal Pradesh je třeba vyřídit v Guwahati permit a zařídit si soukromou dopravu s průvodcem. Auto s průvodcem na den stojí kolem 120USD, k tomu třeba připočíst ubytko (cca 30USD/noc) a jídlo. Agentura, která se nám osvědčila je: jungletravelsindia.com a její průvodce Rupak. Stejná agentura zajistí i permit a túru v Nagalandu. My jsme navštívili údolí Ziro, které je velmi zajímavé, ale jistě by se našla i jiná místa – např. Tawang, pro toho, kdo má dost času, trpělivosti a peněz.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *