Proč cestovat i s prckem v batohu

untitled-325

Cestování je moje vášeň. A cestování s malým dítětem je pěkně kontroverzní téma. Nebo možná ani ne kontroverzní, zpravidla se všichni shodují, že je to čiré šílenství, trápení dětí sadistickými rodiči nebo přinejlepším pěkně otravná záležitost, ze které dítě nic nemá a rodič je zničený a že vůbec nejlepší je to u babičky na zahradě.  Já jsem opačného názoru, myslím si, že cestování je prospěšné pro děti i rodiče a proto zakládám tuto sekci blogu „s prckem v batohu“, abych inspirovala podpořila i jiné rodiče v jejich „šílených“ plánech. Cestování s rodinou je podle mě dobré protože:

– děti jsou jako houba, nasávají vše kolem, čím více podnětů jim dáte už odmala, tím budou mít širší obzor. Uvidí černochy, číňany, palmy, moře, uslyší všemožné jazyky…obraz světa se mu bude v hlavě tvořit mnohem pestřejší

– naučí se být flexibilní, cítit se pohodlně v různých prostředích, s různými lidmi, hledat řešení ve všech možných i nemožných situacích, které se na cestách stávají

– vaše extra námaha bude odměněna vystoupením z rutiny života s malými dětmi, objevováním nových limitů i aktivit a především otevřenými dveřmi všude kam vstoupíte, protože děti prostě milují na celém světě!

– a samozřejmě, pokud to činí šťastné rodiče, pak budou mít i šťastné děti!

Źe nic nepoběží podle plánu, budete se vláčet s desetinásobkem zavazadel než normálně a celé to bude tak nějak komplikovanější je zřejmé. Proto se budu snažit dávat i praktické rady a budu ráda, když budete sdílet vlastní vychytávky. Takže šíleným nápadům zdar!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *