O mně

obrazek blog

Adriena Halasi (Vyzulová)

Cestováním doslova žiju. Do poznávání cizích zemí a kultur jsem se zamilovala už na vysoké škole. Kromě toho, že jsem vystudovala Mezinárodní politiku a diplomacii na Vysoké škole ekonomické, jsem si v průběhu studia přivydělávala jako letuška. Baví mě především poznávání místních lidí, jejich kultury, myšlení a reakcí, které jsou naprosto odlišné od těch našich, evropských. Zaujaly mě myšlenky buddhismu a jsem velká milovnice jógy. Energii chodím čerpat do přírody, trekování v horách a pozorování zvířat mě nabíjí. Cestám po Asii, východní Africe a jižní Americe jsem věnovala více než pět let života, procestovala jsem více než 70 zemí, mé nejmilejší zůstávají v rozvojovém světě a patří k nim Indie, Indonésie, Barma, Keňa, Uganda a Etiopie. Cestování se stalo také mou profesí, jako průvodkyně poznávacích zájezdů pro CK Livingstone.

Cestovatelské začátky vedly do klasických baťůžkářských destinací (Mexiko, Indie, JV Asie), nejdelší jednotlivá cesta trvala 20 měsíců a vedla kolem světa.  Postupně jsem se začala zajímat ale o izolovanější oblasti, které jsou náročnější na přípravu, odhodlání i finance. Mezi mé nejzajímavější cesty patří například Nagaland či Kašmír v Indii, údolí Omo v Etiopii na motorce či tamtéž Danakil a Tigray, několikrát sama západní Ugandou, Rwandou a na skok i DR Kongem. Od roku 2016 ale zkouším zcela nové výzvy a to je cestování s naší malou holčičkou, které je leckdy stejně náročné i krásné jako centrální Afrika.

Stále více se také věnuji publikační činnosti – moje články si můžete pravidelně přečíst v cestovatelském magazínu Koktejl, kde mám také svou vlastní rubriku Z diáře dobrodruha. Kromě toho byly mé články uveřejněny v časopisech Travel Focus, Cosmopolitan, Everest či na webech Forbes.cz a Lonelyplanet.cz

Tyto stránky jsem založila, abych se mohla podělit o svoje zážitky a fotky a možná vás inspirovat k vašim vlastním cestám. Jsem živým důkazem toho, že možnost cestovat má každý, stačí dostatek nadšení.

Jako kontakt u mě nejspolehlivěji funguje email: adriena.v@gmail.com

(ohledně detailů k zájezdům CK Livingstone prosím kontaktujte přímo kolegy v kanceláři)

Přehled zemí, které jsem navšívila:


Create Your Own Visited Countries Map

3 Comments

on “O mně
3 Comments on “O mně
 1. Ahoj Adrieno,
  narazila jsem nějak náhodně na tvůj cestovatelský web a Fb stránky. Jsou bezvadné, a to jak články a i luxusní fotografie. Tak jsem ti chtěla nabídnout, zda nechceš lehce spolupracovat s Lonely Planet CZ. Například můžeme začít formou příspěvků – článků včetně fotografií na web, sdílené příspěvků i na Fb apod.
  Pokud bys měla o nějakou formu spolupráce zájem, ozvi se mi prosím na mail a určitě se nějak domluvíme a něco vymyslíme…
  Hezký den!
  A.

 2. Ahoj Adrieno,
  v pátek jsem od Tebe dostal pohlednici z Gabonu.Moc mě překvapila a hlavně potěšila.Takže bych Ti chtěl touto cestou poděkovat a popřát mnoho štěstí, nových zážitků a hlavně zdraví.
  S pozdravem
  Václav Hasch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *