NP Loango (Gabon) – průvodce

Poslední ráj, africký eden, země surfujících hrochů, místo neuvěřitelné biodiverzity a krásy krajiny – to jsou superlativy používané ve spojitosti s tajemným a těžko dostupným NP Loango v Gabonu.

Autoři reportáže amerického National Geographicu Mike Fay a Michael Nicols, kteří toto místo pro širokou veřejnost v roce 2001 objevili, jej zahrnuly do pásma “Last place on Earth” – Posledního místa na Zemi. Posledního, kde je příroda zcela nedotčená, lidmi neobydlená a turisticky masově nevyužívaná.

foto z reportáže NG (Michael Nichols):

Přijedete sem a máte to všechno pro sebe – lesy, savanu, pláže, mangrovy, stovky slonů pralesních, plaché antilopy sitatunga, buvoli s chlupatýma ušima, odfrkávající hrochy, kolonie ptáků a předobraz nás samých – divoké šimpanzi a gorily nížinné. V okruhu 40km pravděpodobně nebude jiný turista. Jak snadné je se zapomenout a myslet si, že je tu celý tento ráj jen pro vás. Skoro jako kdysi Adam a Eva.

Informace o Loangu jsou těžko dostupné, proto jsem připravila hned několik článečků na téma Loango plné inspirace i praktických informací o cestě:

přečtěte si můj výběr top 5ti zážitků z Loanga

praktické informace k návštěvě parku

Zaujal vás NP Loango a chtěli byste jej navštívit individuálně na vlastní pěst? Přečtěte si tipy a ukázkový itinerář.

Zaujal vás NP Loango, ale raději byste jej navštívili s veškerým komfortem cestovní kanceláře a českého průvodce? Přidejte se k naší exkluzivní výpravě!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *