Měsíční Rwenzori

vyšel mi článek v Koktejlu 11/15

KO1511_Uganda_Ruwenzori_JS-1-page-001KO1511_Uganda_Ruwenzori_JS-1-page-002KO1511_Uganda_Ruwenzori_JS-1-page-003KO1511_Uganda_Ruwenzori_JS-1-page-004KO1511_Uganda_Ruwenzori_JS-1-page-005KO1511_Uganda_Ruwenzori_JS-1-page-006

Rwenzori – praktické informace z roku 2014:

trek v Rwenzorách je možné absolvovat pouze s licencovanou místní agenturou a nejedná se o levnou záležitost, je třeba počítat cca 200USD/os/den. Konkrétní ceny se dozvíte na webovkách agentur viz níže. Kromě jejich sum je třeba připočítat poplatek za vstup do NP a spropitné veškerému personálu. Cenu není možné obejít ani snížit.

Existují 2 stezky:

– centrální okruh, který provozuje www.rwenzorimountaineeringservices.com

– stezka Kilembe, kterou provozuje www.rwenzoritrekking.com

Já jsem zvolila druhou variantu především z důvodu příhodnější ceny pro jednotlivce a lepších referencí na tripadvisoru. Služby byly opravdu super, spaní v chatkách či stálých stanech, plná penze s opravdu dostatečným množstvím jídla, nosiči a 2 průvodci. Průvodci byli nápomocní a tvrdili, že jsou na Margaritu schopni dostat kohokoli bez předchozích zkušeností s pohybem na ledovci. Já jsem šla jen šestidenní trek na Weismann peak, což je čistý treking.

Vybavení: vše do deště – gumáky lze zajistit na místě, nepromokavé veškeré oblečení, pláštěnky na batohy a dostatek pytlů na ochranu oblečení a spacáku. Karimatka ani stan není třeba. V noci mrzne, takže teplá/péřová bunda, fleesky, termoprádlo atd. Dostatek baterek do foťáku na celou trasu, elektrika není nikde. Každý den je možné si umýt obličej, zuby a ruce v lavoru s ohřátou vodou. Ostatní osobní potřeby a lékárnička.

Největší nebezpečí představuje výšková nemoc, především pokud jdete nad 3500m., stezky jsou sice udržované, ale místy jsou opravdu „dobrodružné“ (mokré skály, překonávání propastí na mechem porostlých žebřících, brodění rozvodněných řek aj.) a nejsou pro slabé povahy. V neposlední řadě je třeba se opravdu psychicky obrnit proti dešti a i kdyby příliš nepršelo, určitě se několik dní budete brodit bahnem, obyvkle 10-30cm hlubokým.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *